Αγίου Κωνσταντίνου 3, Αιγάλεω
2105906025, Κινητό:6980327900
Περικλέους 23, Αιγάλεω
2105614255

Το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Modern Training και τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών Modern School σας προσφέρουν για το σχολικό έτος 2021-2022:

Μαθήματα Ξένων Γλωσσών
σε ασυναγώνιστες τιμές και άριστη ποιότητα σπουδών με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας στις τελικές εξετάσεις για την απόκτηση έγκυρων και αναγνωρισμένων πτυχίων τα τελευταία 34 χρόνια.

-Γιατί όμως να μάθετε μια ξένη γλώσσα;

-Οι ξένες γλώσσες διευρύνουν τους ορίζοντες του ατόμου, αφού με τη γνώση τους ο μαθητής μπορεί να επικοινωνήσει με εκατομμύρια άλλους ανθρώπους, να ταξιδέψει στο εξωτερικό και να έχει περισσότερες επαγγελματικές ευκαιρίες μιας και οι εργαζόμενοι που κατέχουν μια τουλάχιστον ξένη γλώσσα θεωρούνται πολύτιμοι στην αγορά εργασίας.

Μαθήματα Πληροφορικής
σε παιδιά, εφήβους και ενήλικες από απόφοιτο του τμήματος Πληροφορικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τα μαθήματα διαιρούνται στα ακόλουθα προγράμματα σπουδών:

1. το πακέτο εφαρμογών Office Professional 2019,

2. Web Development, Search Engine Optimization, Google Ads και Google Analytics.

Το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Modern Training είναι εξεταστικό κέντρο της Vellum Global Educational Services και οι μαθητές έχουν την ευκαιρία να αποκτήσουν έγκυρη πιστοποίηση αναγνωρισμένη από τον ΑΣΕΠ.

-Γιατί όμως να ασχοληθείτε με την Πληροφορική;

-Η καλή γνώση και η απόκτηση έγκυρου πιστοποιητικού Πληροφορικής (Office) είναι βασικό προαπαιτούμενο σε όλους τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, αλλά και σχεδόν σε όλες τις θέσεις εργασίας στον ιδιωτικό τομέα. Επιπροσθέτως το πεδίο του Web Development είναι ένας επαγγελματικός κλάδος με κάθετη ανάπτυξη την τελευταία 15ετία στην Ελλάδα και πολλές ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης. Χρήσιμο να αναφερθεί ότι η ενασχόληση με την πληροφορική δίνει στο μαθητή την ικανότητα να συνθέτει και να αναπτύσσει διαρκώς την αναλυτική του σκέψη.

Καθημερινή μελέτη
σε μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου σε ασυναγώνιστες τιμές από έμπειρους εκπαιδευτικούς.

-Γιατί όμως να ξεκινήσει το παιδί σας καθημερινή μελέτη;

-Γιατί είναι γεγονός ότι η περίοδος που προηγήθηκε λόγω της καραντίνας και της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης δημιούργησε τεράστιες δυσκολίες και κενά στους μαθητές. Επιπλέον είναι μια δραστηριότητα που εξασφαλίζει ομαλή πορεία στις σχολικές απαιτήσεις.

Μαθήματα μουσικής
σε αρχάριους μαθητές σε ασυναγώνιστες τιμές από recording artist της ιστοσελίδας Sessions, του οποίου τα έργα έχουν ήδη χιλιάδες προβολές στο διαδίκτυο. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται σε ιδιωτικό στούντιο ηχογραφήσεων.

Τα μαθήματα διαιρούνται στα ακόλουθα προγράμματα σπουδών:

1. Μαθήματα κλασικού πιάνου

2. Μαθήματα ηλεκτρικής μπλουζ/ροκ κιθάρας

3. Ιστορία της Μουσικής

4. Ακουστική αγωγή
    5. Ρυθμική αγωγή
    6. Σολφέζ
    7. Θεωρία της Μουσικής

8. Αρμονία της Μουσικής

9. Μορφολογία της Μουσικής

10. Μουσική δωματίου

11. Τροπική Αντίστιξη

12. Τονική Αντίστιξη

13. Φούγκα

14. Σύνθεση

15. Μουσική ηχοληψία

16. Μουσική παραγωγή με το λογισμικό Ableton

-Γιατί όμως να ξεκινήσει το παιδί σας μουσική;

-Σύμφωνα με επιστημονικές έρευνες, τα παιδιά που μαθαίνουν κάποιο μουσικό όργανο τα πηγαίνουν καλύτερα στο σχολείο απ’ ότι τα υπόλοιπα καθώς η μουσική βοηθάει στην ανάπτυξη ορισμένων τμημάτων του εγκεφάλου αυξάνοντας το IQ τους και ενισχύοντας τη μνήμη τους. Μπορείτε να το εξακριβώσετε με μια απλή έρευνα στο Google αναζητώντας: piano and intelligence. Επίσης η μουσική δίνει χαρά και έχει την ικανότητα να μειώνει τα επίπεδα του άγχους. Προσφέρει κοινωνικότητα μέσα από την συμμετοχή των παιδιών σε ομαδικά μαθήματα και συναυλίες και τέλος παρέχει πολιτισμό και απομακρύνει τα παιδιά από τα «κακώς κείμενα».

ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ 2 ΓΝΩΣΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ!

ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ONLINE ΜΑΘΗΜΑΤΑ KAI ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!

Επικοινωνήστε για πληροφορίες και εγγραφές
στα τηλέφωνα:

6980327900 (12.00-14.00 & 17.00-21.00)

2105906025 (Αγίου Κων/νου 3 & Αγ. Λαύρας Αιγάλεω, 18.00-21.00 μέχρι τέλη Ιουνίου)

2105614255 (Περικλέους 23 Αιγάλεω, 18.00-21.00 μέχρι τέλη Ιουνίου)

και στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ωράριο Λειτουργίας:
Αγ. Κωνσταντίνου 3, Αιγάλεω:
Καθημερινές: 12.00-14.00
και 16.00-22.00,